top of page

CHARTER
MANAGEMENT

Rozhodnete-li se pořídit si jachtu, máte dvě možnosti. Buď si loď necháte pouze pro vlastní potěšení a musíte krýt veškeré náklady s tím spojené pouze z vaší peněženky, nebo můžete svou loď svěřit do naší české charterové flotily provozované úspěšně již 20 let a nechat ji tak vydělávat na sebe i náklady s jejím provozem.

      Zvolíte-li ekonomičtější variantu,  máte bez starosti zajištěné místo pro kotvení, stálou údržbu, péči a dozor a opravy prováděné v autorizovaném servisu. Jachta je neustále udržována v nejlepším stavu po technické i vzhledové stránce včetně vybavení, pokryjete si velkou část pořizovacích nákladů a veškeré další náklady spojené s údržbou, kotvením a pojištěním. Navíc máte samozřejmě možnost bezplatného používání své jachty v termínech, které si rezervujete.

Jachtu pro charter management navíc můžete pořídit bez DPH. Pokud nemáte vlastní firmu (plátce DPH), zajistíme vám založení chorvatské společnosti včetně vedení účetnictví a odpovědného prokuristy, jež bude zajišťovat veškerou nutnou administrativu.  Je také možné pořídit jachtu pro charter management jako česká nebo slovenská právnická osoba (plátce DPH) a vaše loď může nést také českou nebo slovenskou vlajku. Je to o něco složitější a nákladnější řešení protože firma musí v tomto případě zřídit v Chorvatsku provozovnu, registrovat se k chorvatskému DPH a jachta musí podstoupit každoroční technickou prohlídku jak v zemi registrace, tak i chorvatským inspektorem.

 

                Vaše jachta pak bude zařazena do naší charterové flotily a pronajímána dalším klientům. Na charterové základně v Marině Dalmacija v chorvatském Sukošanu je k dispozici jak odborný zkušený personál, tak autorizovaný servis Beneteau, včetně zásobeného skladu náhradních dílů. Na rozdíl od anonymity a neosobního přístupu k lodím ve flotilách velkých charterových společností operujících se stovkami jachet na desítkách základen po světě, bude vaše jachta u nás ve správě těch nejlepších rukou - našich českých techniků. Na své lodi ihned poznáte, jak při vašich majitelských plavbách, tak zejména při jejím prodeji, že se o ni staraly „zlaté české ruce“, které například znají pojem preventivní údržba.

Jachty naší flotily jsou pojištěny u pojišťovny Pantaenius, se kterou máme velmi dobré zkušenosti. Jachta je pojištěna na plnou hodnotu nové lodě po celou dobu provozu.

 

             

            V programu charter management pořízenou loď umístíte do naší flotily a obdržíte skutečný rozdíl mezi náklady a výnosy z realizovaných charterů v plné výši. Z celkových tržeb z charteru je odečteno chorvatské třináctiprocentní DPH, případné provize agenturám a slevy poskytnuté charterovým klientům. Z těchto čistých tržeb vám jako majiteli jachty náleží 70%.  Zbývající podíl z tržeb 30% je použit na úhradu nákladů jako je reklama, nabídkové katalogy, veletrhy, administrativní činnost (rezervace, smlouvy), obstarávání místních povolení pro charter, kontakty s místními úřady, běžná údržba lodi, předávací protokoly a práce s tím související, doplňování spotřebovaných látek (plyn, voda, lékárnička), doplňování spotřebních částí výbavy (sklo, nádobí, apod.). Jako majitel lodě získáváte výnosy z veškerých realizovaných týdnů a z nich hradíte i nákladovou část jako pojištění, údržbu a servis.

      Lodě jsou zhruba vytíženy 17- 24 týdnů v roce, což závisí na konkrétním zvoleném modelu a jeho zastoupení ve flotile.

   Návratnost celkové investice do jachty vychází tímto způsobem v průměru zhruba na 10 let. Cena lodí přitom klesá velmi pomalu. Aktuálně se prodávají například 5 let staré lodě za svou původní pořizovací hodnotu i přesto, že svým majitelům kromě pokrytí nákladů s provozem a vlastního využívání lodě ještě vydělaly nemalé peníze v charter managementu. V připojených tabulkách najdete orientační kalkulaci výnosů z charteru pro vybrané modely, o které by bylo vhodné nyní posílit naši flotilu, a předpokládáme jejich bezproblémovou obsazenost. Ve výpočtu rentability pak nesmíte zapomenout na hodnotu vašich dovolených strávených na jachtě, které byste jinak platili v plné ceně.

            Program charter management je možný uzavřít na libovolnou dobu nebo na dobu neurčitou s možností jej vypovědět vždy do konce srpna předcházející sezony.

           

V případě nutnosti financování lodě vám zajistíme leasing již od 40% akontace se splatností až na 7 let.

Pořizovací cena lodě v charterové výbavě
ISLA 40 (4 kajuty + 1 skipperská): 536.000  €

 
ISLA.jpg
Orientační kalkulace ročního výnosu z charteru ISLA 40 (€)
Pořizovací cena lodě v charterové výbavě
T
ANNA 47 (5 kajut+1 skipperská):  950.000 €
458-TANNA-47--EXT-08.jpeg
Orientační kalkulace ročního výnosu z charteru Tanna 47 (€)
bottom of page