Po dvou letech vývoje loděnice BENETEAU právě uvolnila informace k novému modelu FIRST YACHT 53, který je pokračováním dnes již legendární a 40 let úspěšné řady plachetnic FIRST. Novinka spojuje vysokou úroveň luxusu a pohodlí s výkonem závodních jachet.

Pro její stavbu byly povolány dvě konstruktérské hvězdy - pro design trupu Roberto Biscontini známý z Amerického poháru, pro interiér a exteriér Lorenzo Argento.

 

Velký důraz byl kladen na vyvážení lodě zaručující svižnou jachtu rychle reagující na kormidlo. Na optimalizaci plohy těžiště plachet a těžiště laterálu významně spolupracovali také výrobci plachet North Sails, výrobci stěžně Lorima a kýlu Lemer. Tito tři výrobci se rovněž podíleli na vývoji poslední verze foilového speciálu Beneteau Figaro 3. Kolmá příď prodlužující vodorysku a maximální šířka lodě na zádi osazené dvěma kormidelními listy také slibují skvělé plavební vlastnosti s vysoce citlivým ovládáním i v náklonech. Standardní 2,5m kýl a hliníkový stěžeň nejspíše většina zákazníků zamění za Performance verzi s 3m kýlem a vyšším karbonovým stěžněm.

Paluba je čistá bez zbytečných překážek a výstupků, kokpit je rozdělen na manévrovací část a relaxační část, tak aby nikdo nikomu nepřekážel ale zároveň umístění vinšen umožňuje v případě zájmu zapojení posádky z relaxační části.

Na zádi je umístěna garáž na člun o délce 2,4m, který je stejně jako u Oceanis Yacht 62 uložen v ose lodě, takže manipulaci s ním na zadní plošině zvládne bez problémů jen jeden člověk.

Trup je vyroben infuzním procesem pro optimální kontrolu množství použitého laminátu a tím i potřebné pevnosti a hmotnosti lodě. Kromě této metody, kterou Beneteau používá již řadu let, je do trupu vložena hliníková výztuha, na kterou jsou uchyceny součásti interiéru, což se dosud aplikovalo pouze u velkých superjachet.

 

Interiér je navržen tak, aby se co nejvíce přiblížil atmosféře domova. Salónu dominuje relaxační část s velkou pohovkou a konferenčním stolkem, který je doplněn jídelním koutem a prostornou kuchyní na opačné straně. Jachta bude dodávána ve tříkajutové verzi s dvěmi nebo třemi toaletami a volitelnou skipperskou kajutou v přídi.

 

Premiéra prvního modelu FIRST YACHT 53 proběhne na výstavě v Cannes 10.-15.9.2019 a jeden z prvních kusů je již objednán i pro českého majitele.

BENETEAU

FIRST YACHT 53

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Více informací

Souhlasím