Po dvou letech vývoje loděnice BENETEAU právě uvolnila informace k novému modelu FIRST YACHT 53, který je pokračováním dnes již legendární a 40 let úspěšné řady plachetnic FIRST. Novinka spojuje vysokou úroveň luxusu a pohodlí s výkonem závodních jachet.

Pro její stavbu byly povolány dvě konstruktérské hvězdy - pro design trupu Roberto Biscontini známý z Amerického poháru, pro interiér a exteriér Lorenzo Argento.

 

Velký důraz byl kladen na vyvážení lodě zaručující svižnou jachtu rychle reagující na kormidlo. Na optimalizaci plohy těžiště plachet a těžiště laterálu významně spolupracovali také výrobci plachet North Sails, výrobci stěžně Lorima a kýlu Lemer. Tito tři výrobci se rovněž podíleli na vývoji poslední verze foilového speciálu Beneteau Figaro 3. Kolmá příď prodlužující vodorysku a maximální šířka lodě na zádi osazené dvěma kormidelními listy také slibují skvělé plavební vlastnosti s vysoce citlivým ovládáním i v náklonech. Standardní 2,5m kýl a hliníkový stěžeň nejspíše většina zákazníků zamění za Performance verzi s 3m kýlem a vyšším karbonovým stěžněm.

Paluba je čistá bez zbytečných překážek a výstupků, kokpit je rozdělen na manévrovací část a relaxační část, tak aby nikdo nikomu nepřekážel ale zároveň umístění vinšen umožňuje v případě zájmu zapojení posádky z relaxační části.

Na zádi je umístěna garáž na člun o délce 2,4m, který je stejně jako u Oceanis Yacht 62 uložen v ose lodě, takže manipulaci s ním na zadní plošině zvládne bez problémů jen jeden člověk.

Trup je vyroben infuzním procesem pro optimální kontrolu množství použitého laminátu a tím i potřebné pevnosti a hmotnosti lodě. Kromě této metody, kterou Beneteau používá již řadu let, je do trupu vložena hliníková výztuha, na kterou jsou uchyceny součásti interiéru, což se dosud aplikovalo pouze u velkých superjachet.

 

Interiér je navržen tak, aby se co nejvíce přiblížil atmosféře domova. Salónu dominuje relaxační část s velkou pohovkou a konferenčním stolkem, který je doplněn jídelním koutem a prostornou kuchyní na opačné straně. Jachta bude dodávána ve tříkajutové verzi s dvěmi nebo třemi toaletami a volitelnou skipperskou kajutou v přídi.

 

Premiéra prvního modelu FIRST YACHT 53 proběhne na výstavě v Cannes 10.-15.9.2019 a jeden z prvních kusů je již objednán i pro českého majitele.

BENETEAU

FIRST YACHT 53

FY_16
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT
FIRST YACHT