Jestliže nechcete využívat služeb placeného kapitána na vaší dovolené na lodi, máte možnost stát se kapitánem sami. Pro zájemce o kapitánský průkaz pořádáme jachtařské kurzy formou týdenní plavby na plachetnicích z naší flotily.  Jachty Beneteau, na kterých kurzy pořádáme, představují špičku mezi kajutovými plachetnicemi své velikosti a jsou plně vybaveny vším potřebným včetně navigační elektroniky.

    Vyplouváme z naší základny v Sukošanu vždy v neděli ráno a zpět se vracíme až poslední den na zkoušky. Během týdenní plavby po okolních ostrovech si posádka procvičí jak ovládání lodi a plachet, přistávací manévry v marinách, kotvení u městských mol i v pustých zátokách, tak se najde čas i na teoretickou přípravu pravidel provozu na moři, navigace, plavebního práva, meteorologie apod.

    K teoretické přípravě obdrží každý účastník kurzu učební texty obsahující vše potřebné ke zkoušce. Poslední den se koná na kapitanátu v Zadaru cca 15 minutová ústní zkouška v českém jazyce. Po úspěšně vykonané zkoušce je účastníkům vystaven chorvatský průkaz k vedení lodi stupeň B (vystavuje Ministarstvo Pomorstva Chorvatska). Tento průkaz opravňuje jeho držitele k vedení plavidla do 30 BT a vzdálenosti 12 Nm od břehu.  

    Na našich kurzech jsou zajištěny snídaně a obědy, takže se účastníci nemusí obávat nutnosti předvádět své kuchařské umění ostatním při službách v kuchyni. O vše se postará kapitán nebo kuchař(ka). Večeři si řeší každý účastník individuálně, zpravidla návštěvou restaurace nebo z vlastních zásob.

   Celý kurz probíhá nenásilnou formou, toulání po ostrovech a turisticky zajímavých místech. Mnoho klientů proto absolvuje pobyt i s rodinným příslušníkem, který si vychutnává svou dovolenou a psychicky podporuje svého partnera ve studiu.

    Na kurz se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak i skupiny. Pokud skupina naplní celou loď, lze si sjednat individuální termín kurzu i jachtu, na které tento kurz absolvují.

V ceně:

pronájem jachty, pojištění jachty, instruktor/kuchař, učební texty, úklid, lůžkoviny

Není v ceně:

nafta, poplatky za kotvení mimo domovskou marinu, večeře, nápoje, doprava, pobytová taxa 8 € za osobu a týden, poplatek za zkoušku 150 €, snídaně a obědy 60 € za osobu a týden

 

ABSOLVENTI KURZU ZÍSKAJÍ 5% SLEVU NA CHARTER

Poplatek za zkoušku           150 € na místě

Snídaně + obědy                    60 € na místě

KURZY 
NA PLACHETNICI

"B"

TERMÍNY

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Více informací

Souhlasím