top of page

Jestliže nechcete využívat služeb placeného kapitána na vaší dovolené na lodi, máte možnost stát se kapitánem sami. Pro zájemce o kapitánský průkaz pořádáme jachtařské kurzy formou týdenní plavby na plachetnicích z naší flotily.  Vyplouváme z naší základny v Sukošanu vždy v neděli ráno a zpět se vracíme až poslední den na zkoušky. Během týdenní plavby po okolních ostrovech si posádka procvičí jak ovládání lodi a plachet, přistávací manévry v marinách, kotvení u městských mol i v pustých zátokách, tak teoretickou přípravu pravidel provozu na moři, práci s mapou a navigaci, plavební právo, základy meteorologie apod.

    K teoretické přípravě obdrží každý účastník kurzu učební texty obsahující vše potřebné ke zkoušce. Poslední den se koná na kapitanátu v Zadaru cca 15 minutová ústní zkouška, u které je možno komunikovat i v českém jazyce. Po úspěšně vykonané zkoušce je účastníkům vystaven chorvatský průkaz k vedení lodi stupeň B (vystavuje Ministarstvo Pomorstva Chorvatska). Tento průkaz opravňuje jeho držitele k vedení plavidla do 30 BT a vzdálenosti 12 Nm od břehu.  

   Celý kurz probíhá nenásilnou formou, plavbou po různých ostrovech a turisticky zajímavých místech. Každý večer se kotví na jiném místě a týden tak velmi připomíná standardní prázdninovou plavbu. Mnoho klientů proto absolvuje pobyt i s rodinným příslušníkem, který si užívá svou dovolenou a psychicky podporuje svého partnera ve studiu.

    Na kurz se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak i skupiny. Pokud skupina naplní celou loď, lze si sjednat individuální termín kurzu i jachtu, na které tento kurz absolvují.

V ceně: pronájem jachty, pojištění jachty, český instruktor, učební texty, úklid, lůžkoviny, ručníky, motor na člun, wifi

 

Není v ceně: nafta, poplatky za kotvení mimo domovskou marinu, strava a nápoje, doprava, pobytová taxa 10 € za osobu a týden, poplatek za zkoušku 150 €

ABSOLVENTI KURZU ZÍSKAJÍ 5% SLEVU NA CHARTER

 

Poplatek za zkoušku           150 € na místě

KURZ NA PLACHETNICI  CHORVATSKÁ
KATEGORIE
„B“

bottom of page