top of page

We apologize but our courses are organized in Czech language only!

Jestliže nechcete využívat služeb placeného kapitána na vaší dovolené na lodi, máte možnost stát se kapitánem sami. Pro zájemce o kapitánský průkaz pořádáme jachtařské kurzy formou týdenní plavby na plachetnicích z naší flotily.  Vyplouváme z naší základny v Sukošanu vždy v neděli ráno a zpět se vracíme až poslední den na zkoušky. Během týdenní plavby po okolních ostrovech si posádka procvičí jak ovládání lodi a plachet, přistávací manévry v marinách, kotvení u městských mol i v pustých zátokách, tak teoretickou přípravu pravidel provozu na moři, práci s mapou a navigaci, plavební právo, základy meteorologie apod.

    K teoretické přípravě obdrží každý účastník kurzu učební texty obsahující vše potřebné ke zkoušce. Poslední den se koná na kapitanátu v Zadaru cca 15 minutová ústní zkouška, u které je možno komunikovat i v českém jazyce. Po úspěšně vykonané zkoušce je účastníkům vystaven chorvatský průkaz k vedení lodi stupeň B (vystavuje Ministarstvo Pomorstva Chorvatska). Tento průkaz opravňuje jeho držitele k vedení plavidla do 30 BT a vzdálenosti 12 Nm od břehu.  

   Celý kurz probíhá nenásilnou formou, plavbou po různých ostrovech a turisticky zajímavých místech. Každý večer se kotví na jiném místě a týden tak velmi připomíná standardní prázdninovou plavbu. Mnoho klientů proto absolvuje pobyt i s rodinným příslušníkem, který si užívá svou dovolenou a psychicky podporuje svého partnera ve studiu.

    Na kurz se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak i skupiny. Pokud skupina naplní celou loď, lze si sjednat individuální termín kurzu i jachtu, na které tento kurz absolvují.

V ceně: pronájem jachty, pojištění jachty, český instruktor, učební texty, úklid, lůžkoviny, ručníky, motor na člun, wifi

 

Není v ceně: nafta, poplatky za kotvení mimo domovskou marinu, strava a nápoje, doprava, pobytová taxa 10 € za osobu a týden, poplatek za zkoušku 150 €

ABSOLVENTI KURZU ZÍSKAJÍ 5% SLEVU NA CHARTER

 

Poplatek za zkoušku           150 € na místě

KURZ NA PLACHETNICI  CHORVATSKÁ
KATEGORIE
„B“

bottom of page