top of page

We apologize but our courses are organized in Czech language only!

Průkaz Boat Skipper - Kategorie C - vydaný chorvatským ministerstvem je platný pro vedení plavidla do 30 BT v oblasti plavby I. tj. neomezeně moře a oceány a platí i pro profesionální účely. Průkaz se vydává na dobu 5 let, k prodloužení pak stačí doložit aktuální lékařskou prohlídku pověřeného lékaře. Kurz je určen držitelům nižšího stupně chorvatského průkazu B.

V rámci týdne je ze zákona nutno absolvovat čtyřdenní teoretický kurz prováděný pověřenými chorvatskými lektory. Tento výklad je kompletně v chorvatštině a probíhá od pátku do pondělí. Zkouška následuje některý další den v týdnu. Nástup na loď je ve čtvrtek do 12 hodin, aby bylo možné doplout do Šibeniku, kde výuka od pátku probíhá. Ostatní dny jsou využity k plavbě, opakování manévrů s lodí a především k upřesnění a zopakování nejasných věcí z chorvatského výkladu a přípravě na zkoušku. Pro držitele průkazu B a aktivní jachtaře by však chorvatský výklad měl být pouze jazykovým procvičením chorvatštiny, protože probíraná látka se příliš neliší od té, kterou by měli všichni dávno znát.

V ceně: pronájem lodi, pojištění lodi, český instruktor, učební texty, úklid, lůžkoviny, ručníky, motor na člun, wifi

Není v ceně: nafta, poplatky za kotvení mimo domovskou marinu, strava a nápoje, doprava, pobytová taxa 10 € za osobu a týden, poplatek 675 € (zahrnuje teoretický kurz chorvatských lektorů, zdravotní prohlídku pověřeného lékaře, zkoušku, vystavení průkazu).

Termín kurzu                     Cena za osobu

13.04.-21.04.2023             13.000,- Kč / 530 €

Poplatek za zkoušku         675 € na místě

KURZ NA PLACHETNICI  STUPEŇ
„C“

bottom of page