Oceanis Yacht 62

Bezpochyby největší událostí v koncernu Beneteau tohoto roku bylo představení Oceanis Yacht 62 na výstavě v Cannes. Novinka není jen první zástupce nové modelové řady Oceanis Yacht, ale především loď zcela nové koncepce oproti dosud vyráběným modelům. Loď je velmi neobvyke prosvětlena velkou spoustou oken, skrývajících se prakticky za celým specifickým černým pruhem v trupu. Posádka tak má široký výhled na všechny strany, včetně pohledu za záď lodě.

 

Šířka lodě 5,33 m je stejná od stěžně až na záď a dovolila tak umístění reálné garáže na člun přímo mezi dvě zadní kajuty. Do garáže se vejde člun Williams 285 nebo klasický člun 3,10 m, který se nemusí složitě otáčet a vypouštět, ale jednoduše a rychle se pomocí elektrického navijáku spustí nebo vytáhne přes do vody negativně naklopené koupací plato. Vše je vidět zde.

 

Kormidelník má veškerá lana a ovládání svedena ke kormidlům a tím zůstává obrovský dvojitý kokpit pouze k relaxaci posádky. Oba stoly v kokpitu lze sklopit na velká opalovací lehátka, další dvě lehátka jsou pod sprayhoodem a další na přídi i s vestavěnými reproduktory.

Kokpit může chránit pevný Ttop s elektrickou střechou a pevný sprayhood s odnímatelnou částí.

 

Zajímavě je řešen vstup ze salonu do přední majitelské kajuty. Dveře jsou z boku výklenku a do kajuty tím pádem není vidět a majitel má zachované soukromí i když jsou dveře otevřené například z důvodu cirkulace vzduchu.

Salonu vévodí velkorysý navigační stůl, který zároveň slouží i jako prostorná pracovna majitele.

 

Loď pohání motor o síle 160HP a ve výbavě nechybí příďový i záďový šroub.

 

Cena lodě je oproti konkurenci také velmi zajímavá, začíná na 650.000 Eur.

 

Videa pořízená na výstavě a na testovací plavbě na našem FB.

Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62
Oceanis 62